Seria - Muzyka klasyczna

Czerwony fortepian seria 1, część 10 - Śladami Bizeta

Zapraszamy wszystkich w kolejną podróż czerwonym fortepianem po świecie muzyki klasycznej. Razem odwiedzimy miejsca, gdzie bywali i tworzyli swoje wielkie dzieła znani kompozytorzy. Usłyszymy muzykę, którą skomponowali, a także poznamy ciekawe historie z ich życia. Dodatkowo na płycie CD przybliżymy Państwu i dzieciom najbardziej rozpoznawalne utwory danego kompozytora w wersjach instrumentalnych (do zabaw i odsłuchu), oraz instruktażowych przeznaczonych do nauki.

I symfonia C-dur • Carmen • Poławiacze pereł • Habanera • Uwertura Patrie • Walczyk w parach • Zabawa z chustą • Vasco da Gama • Antrakt • Omlet

Czerwony fortepian seria 1, część 9 - Śladami Wagnera

Zapraszamy Państwa i dzieci do podróżowania czerwonym fortepianem po świecie muzyki klasycznej. W tej wspaniałej podróży odwiedzicie miejsca, gdzie bywali i tworzyli swoje wielkie dzieła znani kompozytorzy. Usłyszycie również muzykę, którą skomponowali, a także poznacie ciekawe historie z ich życia. Dodatkowo na płycie CD znajdziecie Państwo najbardziej rozpoznawalne utwory danego kompozytora w wersji instrumentalnej przeznaczonej do zabaw.

Pierścień Nibelunga • Ślub • Zmierzch • Bajkowy zamek • Latający Holender • Balonowa zabawa • Wagnerowska relaksacja • Wagnerowska wyobraźnia • Kraina marzeń • O czym opowiada muzyka

Czerwony fortepian seria 1, część 8 - Śladami Beethovena

Zapraszamy Was i dzieci do podróżowania czerwonym fortepianem po świecie muzyki klasycznej. W tej wspaniałej podróży odwiedzicie miejsca, gdzie bywali i tworzyli swoje wielkie dzieła znani kompozytorzy. Usłyszycie również muzykę, którą skomponowali, a także poznacie ciekawe historie z ich życia. Dodatkowo na płycie CD znajdziecie Państwo najbardziej rozpoznawalne utwory danego kompozytora w wersjach instrumentalnych oraz instruktażowych przeznaczonych typowo do zabaw.

Dla Elizy • V symfonia • Sonata księżycowa • Prezent od pana Beethovena • Emocje • Sonata skrzypcowa • III symfonia • Muzyczne rysowanki • VII symfonia • Oda do radości

Czerwony fortepian seria 1, część 7 - Śladami Brahmsa

Zapraszamy Was i dzieci do podróżowania czerwonym fortepianem po świecie muzyki klasycznej. W tej wspaniałej podróży odwiedzicie miejsca, gdzie bywali i tworzyli swoje wielkie dzieła znani kompozytorzy. Usłyszycie również muzykę, którą skomponowali, a także poznacie ciekawe historie z ich życia. Dodatkowo na płycie CD znajdziecie Państwo najbardziej rozpoznawalne utwory danego kompozytora w wersjach instrumentalnych (do zabaw i odsłuchu), oraz instruktażowych przeznaczonych typowo do zabaw.

Taniec węgierski nr. 1 • Taniec węgierski nr. 2 • Taniec węgierski nr. 3 • Taniec węgierski nr. 4 • Taniec węgierski nr. 5 • Taniec węgierski nr. 6 • Taniec węgierski nr. 7 • Taniec węgierski nr. 8 • Taniec węgierski nr. 9 • Taniec węgierski nr. 10

Czerwony fortepian seria 1, część 6 - Śladami Czajkowskiego

Szanowni Państwo!

Jezioro łabędzie cz. 1 • Jezioro łabędzie cz. 2 • Dziadek do orzechów cz. 1 • Dziadek do orzechów cz. 2 • Śpiąca królewna • Melomani • Muzyczne rysunki • Muzyczna podróż • Koncert P. Czajkowskiego • Balonowi szczęściarze • Czajkowski Piotr

Czerwony fortepian 5 - Śladami Vivaldiego

Zapraszamy Państwa i dzieci do podróżowania czerwonym fortepianem po świecie muzyki klasycznej. W tej wspaniałej podróży odwiedzicie miejsca, gdzie bywali i tworzyli swoje wielkie dzieła znani kompozytorzy. Usłyszycie również muzykę, którą skomponowali, a także poznacie ciekawe historie z ich życia. Dodatkowo na płycie CD znajdziecie Państwo najbardziej rozpoznawalne utwory danego kompozytora w wersjach instrumentalnych (do zabaw i odsłuchu), oraz instruktażowych przeznaczonych typowo do zabaw.

Cztery pory roku • Część 1 • Wiosna • Część 2 • Lato • Część 3 • Jesień • Część 4 • Zima • Perpetuum mobile • Burza na morzu • Cesarska willa • Olimpiada • Chłopiec o imieniu Justin • Fanty

Czerwony fortepian 4 - Śladami Straussa

Walc “Nad pięknym modrym Dunajem” • Uwertura • Zemsta nietoperza • Polka • Luksusowy pociąg • Konkurs tańca • Baiadera • Romance No. 2 • Marsz • Wielki koncert Straussa

Czerwony fortepian 3 - Śladami Bacha