Wyświetlanie 1–20 z 345 wyników

• Śpiewające Brzdące seria 10, część 6 – Baw się i ucz

W książce znajdziecie Państwo piosenki w wersji wokalnej i instrumentalnej, nuty oraz inscenizacje ruchowe. Całość przystosowana do podstawy programowej wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego

Skróty muzyczne

Quick View
  • Śpiewające Brzdące seria 10, część 5 – Mamy dzień Mamy!

Skróty muzyczne

• Śpiewające Brzdące seria 10, część 4 – Wersja elektroniczna

Skróty muzyczne:

• Śpiewające Brzdące Extra – Bezpieczne wakacje

• Robimy miny

Robimy miny – to nie tylko wesoła zabawa, ale także aktywne ćwiczenia mimiczne trenujące: język, usta, policzki i grę aktorską. Jest to ciekawa forma terapii logopedycznej przygotowującej dzieci do właściwej wymowy czytania. Wewnątrz opakowania znajdziecie Państwo 20 mocnych, wytrzymałych kart, prezentujących różne pojedyncze miny, grymasy oraz gesty i 20 kolejnych przedstawiających po 4 różne miny i gesty na jednej karcie (w sumie 40 kart).

• Muzyka i ćwiczenia – Muzyka jest wszędzie 6, część 1

Jeśli szukacie pomysłu na twórcze i wesołe zajęcia, to ta pozycja jest dla Was. Wszystkie przedstawione w niej propozycje zabaw rozwijają wyobraźnię dzieci, intelekt, kreatywność oraz sprawność ruchową. Każda z opisanych propozycji wymaga uczestnictwa osoby dorosłej, która będzie nadzorowała ćwiczenia.

1. Mało nas do pieczenia chleba
    2. Chodzi lisek koło drogi
    3. Karuzela czeka, wzywa nas z daleka
    4. Kółko graniaste
    5. Mam chusteczkę haftowaną
    6. Moja Uiljanko
    7. Kotek i myszka
    8. Ojciec Wirgiliusz
    9. Powódź
    10. Stary niedźwiedź mocno śpi

• Kurki

„Kurki” – to świetna zabawa rozwijająca u dzieci umiejętność: logicznego myślenia, spostrzegawczości, integracji oraz rywalizacji zespołowej.

• Muzyka i ćwiczenia – Muzyka jest wszędzie 5, część 10

1. Przy ognisku
    2. Miasto
    3. Piłkarska zabawa
    4. Jedzie pociąg
    5. Afryka
    6. Zabawa z krzesełkami
    7. Muzyczne kółeczko
    8. Śpiewające ptaszki
    9. Odgłosy miasta
    10. Żywioły

• Śpiewające Brzdące seria 10, część 3

Skróty muzyczne:

• Labirynty

To zestaw edukacyjny, którego celem jest rozwijanie u dzieci zdolności do wysiłku intelektualnego w atmosferze współzawodnictwa oraz doskonalenia umiejętności szybkiego spostrzegania. Zestaw zawiera 40 kart. 20 z nich przedstawia wejście do labiryntu i cel który jest do zdobycia np: żółw • kapusta (labirynt w kolorze pomarańczowym). Pozostałe 20 kart prezentuje za pomocą czerwonej linii prawidłową drogę wejścia i wyjścia z labiryntu (labirynt w kolorze szarym). Zadaniem dzieci jest odnalezienie prawidłowego przejścia przez labirynt pomarańczowy i dopasowanie do niego labiryntu szarego.

• Łapacze rymów

To zabawa edukacyjna kształcąca umiejętność, która jest ważna w przygotowaniu do czytania, czyli koordynację wzrokowo słuchową. Gra przeznaczona jest do wspólnej zabawy z dziećmi. Jest to bardzo wartościowa pomoc dla nauczycieli przedszkoli, klas początkowych, logopedów.

• Ortofoniczne bingo

To zabawa, dzięki której dzieci ćwiczą: narządy artykulacyjne, koordynację słuchową, logiczne myślenie, skupienie, refleks, spostrzegawczość, a także uczą się zasady gry fair – play, czy też przeżywania radości z osiągnięcia własnego lub czyjegoś sukcesu oraz godnego znoszenia porażki.

• WERSJA PDF – Ameryka południowa

Zestaw edukacyjny „Siedem kontynentów – Ameryka Południowa” • to zabawa, dzięki której dzieci poszerzają swoją wiedzę o poszczególnych kontynentach. Dodatkową atrakcją zestawu są fotografie przedstawiające charakterystyczne miejsca Ameryki Południowej oraz zwierząt zamieszkujących ten kontynent. Umieszczone są one na 36 kartach, przeznaczonych do gry w memory. Gra poszerza wiedzę o Ameryce Południowej, rozwija percepcję wzrokową, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętność poszukiwania. W zestawie jest 40 kart, o wymiarach 15 cm x 15 cm.

• WERSJA PDF – Bajkowe zagadki

To zestaw edukacyjny, którego celem jest rozwijanie u dzieci zdolności kojarzenia, wyobraźni i powiększania zasobu słownictwa. W skład zestawu wchodzi 8 bajek przedstawionych na 40 kartach. Karta główna każdej z wybranych bajek oznaczona jest kolorową ramką.

• WERSJA PDF – Co jest grane

Co jest grane? – to wesoły teleturniej muzyczny, którego głównym celem jest wspieranie rozwoju percepcji słuchowej dziecka. Zestaw zawiera 40 ilustrowanych kart (podpowiedzi) i 20 muzycznych fragmentów znanych piosenek dla dzieci.

• WERSJA PDF – Eko bohaterowie

To gra edukacyjna zachęcająca dzieci do dbania o środowisko i rozwijająca świadomość ekologiczną. Zadaniem graczy jest zebranie i posegregowanie do odpowiednich pojemników różnych odpadów. Utrudnieniem wykonania zadania jest czarna postać, która rozsypuje zebrane śmieci.

• WERSJA PDF – Gdybyś był

“Co byś zrobił, gdybyś był…” to przezabawna, lekka zabawa, w której nie potrzebujesz szczęścia ani specjalistycznej wiedzy • wystarczy, że uruchomisz wyobraźnię i opowiesz innym co byś zrobił, gdybyś był czymś lub kimś z wybranej ilustracji. Celem zabawy jest rozwijanie wyobraźni i poszerzanie zasobów słownictwa u dzieci. Zestaw został przygotowany tak, aby na podstawie tych samych kart przeprowadzić dwie różne zabawy.

• WERSJA PDF – Gra w guziki

To interaktywna gra dla dzieci w wieku od 3-6 lat. Gra składa się z czterdziestu kart, na których kolorowe guziki rozbudzają wyobraźnię zarówno dzieci jak i dorosłych. Zadania do wykonania zapisane są na każdej karcie (czyta nauczyciel). Podczas wesołej zabawy, w której trzeba np. naciskać, dmuchać, klaskać albo potrząsać kartami, dzieci uczą się między innymi: koncentracji, orientacji przestrzennej, liczebników od 1-5 czy też rozpoznawania kolorów. Inspiracją do powstania gry była książka Hervé Tulleta pt. “Naciśnij mnie”, która stała się światowym hitem i wspaniałą podporą programu edukacji dziecięcej.